Alergeny ve školní jídelně

17.10.2014 20:43

Časté dotazy na alergeny.

Na koho se povinnost vztahuje? Nařízení se vztahuje na všechny potravinářské produkty určené pro konečného spotřebitele,včetně produktů dodaných do provozů veřejného stravování/např.restaurací, jídelen,nemocnic,různých gastron. provozů nebo rychlých občerstvení/,jakož i produktů určených k jejich zásobování.

Které alergeny značit?

Alergii mohou vyvolat všechny potraviny, ale EU specifikovalo na 14 hlavních potenciálních alergenů,které podléhají legislativnímu značení a jsou přílohou nařízení 1169/2011/EU.

Kde je uvádět?

U jednotlivých jídel na jídelním lístku. Jídelní lístek v mateřské škole a ve škole, vedle jídelního lístku bude viset seznam alergenů.

Seznam alergenů. Obiloviny, korýši, vejce, ryby,podzemnice olejná /arašídy/, sojové boby, mléko, skořápkové plody,celer, hořčice, sezamové semena, ,oxid siřičity, vlčí bob, měkkýši.

Další dotazy a nejasnosti mohou být vysvětleny odbornými pracovníky. Seznam alergenů bude vyvěšen u jídelního lístku.                                                        Dana Krejzová                                                     vedoucí školní jídelny

—————

Zpět