15.5. 2015 Výlet do Ekosadu Mozaika v Malých Žernosekách

15.05.2015 12:00

Další výlet, který jsme podnikly, byla cesta do Ekosadu Mateřského centra Mozaika v Malých Žernosekách. Opět jsme jely MHD, takža autobusů jsme si opravdu užily. Dva na cestě tam, dva na cestě zpátky. I přesto, že jsme vždy na další spoj musely nějakou tu chvilku čekat, děti seděly v klidu na lavičce a čekaly na autobus. Na místo jsme dorazily v 10,20hod a pracovnice Ekosadu se nám začaly ihned věnovat. Dětem se přestavily jako "teta" Petra a Markéta. Povídání bylo zaměřeno na téma Jaro, probouzející se příroda, život hmyzu (jaký hmyz známe, jak vypadá - podle obrázků, kde žije, co žere apod.). Povídání bylo srozumitelné a přiměřené věku našich dětí. Děti pozorně poslouchaly a pokud věděly, tak reagovaly na otázky. Po uvodním povídání následovalo malé vyrábění - děti se vyrobily chlupatého barevného hada. Jednoduché, nápadité, děti tvoření zaujalo! Pak přišla na řadu pohybová aktivita - děti si zahrály na včeličky, které sbírají pil a nosí ho do svého úlu. Naše "včeličky" pilně sbíraly a nosily. Potom opět nějaké to povídání o hmyzu, pozorování sebraného hmyzu v pozorovacích nádobkách, sledování  "Hotelu pro hmyz" (vybudovaný domeček, kde se uhnizďuje nejrůznější hmyz), ochutnávka zahradních bylinek a povídání o nich. A na závěr opět pohybové činnosti na místní klouzačce, dřevěných překážkách a na úplný závěr "hra na mravenečky" - úkolem mravenečků bylo postavit základ mraveniště.

Poté jsme se s tetami rozloučily a určitě se do Ekosadu někdy vrátíme (třeba hned na podzim). Tímto Petře a Markétě moc děkujeme a těšíme se na příště!!!

Pak cesta zpět do školky, opět dvěma autobusy, na poledním sluníčku bylo čekání už trošičku náročnější než ráno, ale zvládly jsme to. Do školky jsme se vrátily přibližně asi ve 13.45hod, sbaštily oběd a pospíchaly za maminkami.

.

—————

Zpět